fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Як стати аудитором

Може бути, що для когось виявиться цікавою така інформація стосовно аудиту.

Першого січня 2018 року набрав чинності новий Закон України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».  Закон вводиться в дію з 01 жовтня 2018 року і  з цієї дати втрачає чинність Закон України «Про аудиторську діяльність», який був прийнятий 25 років тому назад, а саме – 22.04.1993 року. Новий закон про аудит має ряд цікавих особливостей. По-перше, він дуже наближений до європейського законодавства, тобто аудит в Україні буде зрозуміліший іноземним інвесторам. З іншого боку, закон висуває нові вимоги до осіб, які можуть бути аудиторами. До цього стати аудитором було простіше.  

Так, окрім тестування на рівень професійних знань, як було і раніше, новий закон ставить  вищі вимоги до стажу роботи претендента на звання аудитора. Якщо до цього часу вимагалось як мінімум 5 років стажу роботи  на посадах аудитора, бухгалтера, фінансиста, економіста, юриста, то за новим законом вимоги дещо суттєвіші. Так, стаття  19 Закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» передбачає, що атестації на аудитора підлягають особи, які мають вищу освіту та досвід роботи на посадах бухгалтера, ревізора, юриста, фінансиста, економіста, асистента (помічника) аудитора не менше 15 років, або мають досвід роботи на зазначених посадах не менше семи років та пройшла стажування у порядку, визначеному цим Законом. Така вимога Закону є одночасно і новою, і цікавою. Або особа має 15 років стажу по спеціальності, або можна мати лише 7 років стажу, але у такому випадку необхідно мати із них 3 роки стажу роботи в аудиторській фірмі.

Керуючись такою нормою Закону, Аудиторська компанія «Альфа-аудит ЛТД», яка створена у 1995 році і має значний досвід аудиторської діяльності, прийняла рішення про відкриття на базі компанії стажування для осіб, які мають намір стати аудитором.

За детальнішою інформацію з цього приводу можна звертатись за телефонами 0342 77 54 20, 050 373 27 08, або пишіть на електронну адресу alfaauditt@gmail.com.

            Зеновій Швець, аудитор, директор Аудиторської компанії  «Альфа-аудит ЛТД»

This Post Has 0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.