fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

Слідкуйте за податковими накладними

Стало відомо про ще один лист Міндоходів,   поданий нижче, що стосується податкових накладних та умов включення зазначених у сум ПДВ до податкового кредиту. Міндоходів ще раз оприлюднило свою позицію з цього питання – будь-які недоліки у заповненні, складанні податкової накладної позбавляють покупця права на податковий кредит. Під недоліками розуміють незаповнені один чи декілька обов’язкових реквізитів податкової накладної чи недостовірність інформації, внесеної до податкової накладної.

Однак Податковий кодекс дещо по-іншому розглядає подібні ситуації.   Згідно п. 198.6. ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. Тобто не дають права на податковий кредит лише ті податкові накладні, які не відповідають вимогам п.201.11. ПКУ. А от відповідності податкових накладних вимогам наказу Міністерства фінансів України від 01.11.11 р. N 1379 “Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної” Податковий кодекс не містить.

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.09.2013 р. N 11982/6/99-99-19-04-02-15

Щодо реквізитів податкової накладної
(Витяг)

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну.

Крім того, пунктом 201.1 статті 201 Кодексу визначені вимоги щодо заповнення податкової накладної. Зокрема, належним чином оформлена податкова накладна має містити зазначені окремими рядками:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);

ґ) місцезнаходження юридичної особи – продавця або податкова адреса фізичної особо – продавця, зареєстрованої як платник податку;

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарі/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

и) вид цивільно-правового договору;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарі та товарів, ввезених на митну територію України);

ї) номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 р. N 1379 “Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної” (далі – Наказ N 1379).

При цьому, відповідно до пункту 6.3 Наказу N 1379, порушення порядку заповнення накладних не дає права покупцю на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.

Таким чином, якщо податкова накладна містить недостовірні реквізити підприємства продавця (чи покупця), зазначено неправильний індивідуальний номер платника-продавця (чи покупця), зазначена в податковій накладній назва платника-продавця (чи покупця) не відповідає назві, зазначеній у статутних документах, чи відсутній хоча б один з обов’язкових реквізитів, що має бути вказаний в податковій накладній, то така податкова накладна не може вважатися оформленою належним чином і бути підставою для формування податкового кредиту покупцем.

Заступник Міністра                                                                              А. П. Ігнатов

 

Джерело інформації: http://buhgalter911.com/