fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Ще раз про звіт щодо продажу алкоголю і тютюну

Як ми уже писали, відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону № 481, наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення (далі – Наказ № 49). Наказ набрав чинності 21 квітня 2016 року.                                                                                Перший звітний період – квітень 2016 року. Останній день подання звіту за квітень 2016 року – 10 травня. Про це повідомляють податківці в інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР” (категорія 115.03).

25 квітня 2016р. народний депутат України Оксана Продан опублікувала звернення до міністра фінансів України О.О. Данилюка щодо скасування нової звітності про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Відповідне звернення оприлюднене на офіційному веб-сайті нардепа Оксани Продан.

Як йдеться у зверненні «Наразі більшість суб’єктів господарювання не в змозі вчасно виконати вимоги Наказу Мінфіну №49, оскільки в них відсутня технічна можливість ведення обліку обсягів алкогольних напоїв та тютюнової продукції у розрізі кодів та видів такої продукції, а облік поштучної реалізації таких товарів потрібно буде робити вручну. Це потребує великих витрат часу та залучення додаткових трудових ресурсів, також існує велика ймовірність допущення помилок при «ручному» підрахунку. В свою чергу, штраф за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів становить 17000 гривень. Зазначений звіт введений виключно для ускладнення обліку та збільшення ймовірності накладення штрафів на платників податків, адже вже сьогодні вони подають до органів Державної фіскальної служби України електронні копії розрахункових документів по реалізованим товарам

Виходячи з цього Оксана Продан у листі просить Міністра фінансів О. Данилюка від імені підприємців та госпсуб’єктів, які здійснюють продаж підакцизних товарів, скасувати наказ № 49 «як такий, що не відповідає загальнодержавним принципам дерегуляції, ускладнює ведення підприємницької діяльності, збільшує фінансові затрати суб’єктів господарювання, та при цьому дублює існуючі в органах Державної фіскальної служби України дані».

This Post Has 0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.