fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Робота за сумісництвом: розкриття нюансів

Нормами Кодексу Законів про Працю України закріплено право працівника реалізовувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях. І якщо працівник трудиться на двох роботах одночасно (на одному і тому ж або на іншому підприємстві), то виконання однієї з них має бути оформлене як сумісництво.

Щоб робота вважалася сумісництвом, необхідна наявність двох умов:

  • укладення трудового договору на виконання регулярної роботи за сумісництвом;
  • виконання цієї роботи у вільний від основної роботи час.

В Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників передбачено, що на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. Робота за сумісництвом, оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим рядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом (лист від 25.12.2013 р № 564/13 / 116-13).

Для детального ознайомлення пропонуємо завантажити Лист Міністерства соціальної політики від 25.12.2013 р № 564/13/116-13: Лист МІНІСТЕРСТВа СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ .

Джерело інформації: http://hrliga.com/index.php?module=news&op=view&id=12037.