fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

Про порядок проведення податкових перевірок з 2015 року

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ (далі — Закон № 71) внесені зміни, зокрема, до порядку проведення контролюючими органами перевірок суб’єктів господарювання. Разом з цим законодавчо введено цілу низку обмежень щодо проведення перевірок.

Зокрема, Законом № 71 встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу КМУ, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється:

  •  з 1 січня 2015 року — на перевірки суб’єктів господарювання, які ввозять на митну територію України, виробляють та/або реалізують підакцизні товари, стосовно дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування і сплати податку на доходи фізичних осіб, ЄСВ, відшкодування ПДВ;
  • з 1 липня 2015 року — на перевірки платників єдиного податку другої та третьої (фізичні особи — підприємці) груп, крім тих, які провадять діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених п. 27 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування РРО.   

Джерело інформації: http://www.nibu.factor.ua/ukr/news/news.html?id=14101 .