fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Про чергові «зміни» до Податкового кодексу

 

Ми, українці, унікальні тим, що багаторазово наступаємо на ті самі граблі, але воно чомусь нас нічому не вчить. 09 серпня ц.р. на сайті Мінфіну з’явився проект нових змін до Податкового кодексу України. В черговий раз влада пропонує бізнесу зміни, які «сприятимуть розвитку бізнесу».

Але чи можна вірити владі, котра уже багато разів обманювала і бізнес,  і народ? От і цього разу маємо таке саме.

Найперше, що насторожує і вселяє сумнів щодо благих намірів можновладців – пропонують зміни без авторства. Тобто, автори, звичайно у цих змін є, але вони чомусь вважають за краще не ставити свої підписи під такими «змінами». Дуже дивно… Мабуть більшість українців знають, що у Польщі батьком економічних реформ був Лєшек Бальцерович, а у Грузії – Каха Бендукідзе. Вони не ховались ні за чиїмись спинами. А наші «автори змін» не хочуть, щоб народ знав їх імена. Мабуть, добре розуміють, що краще себе не афішувати. 

На сайті Мінфіну за цим посиланням  розміщено інформацію «Мінфін презентував громадськості попередню версію змін до Податкового кодексу».  Із цієї інформації Мінфіну довідуємось, що  (цитата) «Мінфін спільно з народними депутатами, представниками бізнесу та експертами розробив пакет змін щодо удосконалення податкової системи».

Тут же на сайті Мінфіну містяться також посилання на:

Порівняльну таблицю до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України"

Пояснювальну записку до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України"

Текст Проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України"

            Познайомились ми з усіма напрацюваннями і зробили висновок, як у давній українській приказці: «Казав пан – кожух дам, та слово його тепле».

Ми не ставимо собі за мету викладати детальний аналіз пропонованих змін. Але окремі думки викладемо. Так, влада не має наміру відмовлятись від силового тиску на бізнес. Просто замість податкової міліції цим займатиметься фінансова поліція – проект підпункту 19/2.1.7.  Податкового кодексу.

Радій, народе – податкову міліцію скасували!

І не забувайте (цитата): «законопроект спрямований на покращення інвестиційного клімату в Україні за рахунок спрощення податкової системи, підвищення прозорості та якості адміністрування податків, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, усунення неузгодженостей».

Аж тепер у нас покращиться інвестклімат і підвищиться прозорість та якість адміністрування податків!

Аудитор, Зеновій Швець

 

This Post Has One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.