fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Повернення ПДВ з бюджету

        Учора зателефонував один із наших клієнтів і піднесеним голосом повідомив приємну новину: на його рахунок надійшло бюджетне відкодування з ПДВ. Сума наче б то і не дуже велика – менше 100 тис. грн. Але радості не було меж – все-таки бюджет повернув йому гроші!

          А тепер коротко про те, що передувало цій дійсно приємній події.

        Нас попросили здійснити супровід подання декларації з ПДВ із заявкою на бюджетне відшкодування. Сума назбиралась не мала – понад 700 тис. грн. Детально проаналізувавши норми Податкового кодексу, нормативних актів з цього приводу та чисельних листів ДФС ми вирішили запропонувати нашому клієнту наступний варіант. Не подавати усю велику суму до відшкодування, бо у цьому випадку процедура досить складна і є значні ризики, що при обов’язковій позаплановій перевірці щось або знайдуть або придумають. Натомість ми підказали, що при поданні заяви на бюджетне відшкодування до 100 тис. грн. податкові органи проводять лише камеральну перевірку. Клієнта такий варіант влаштовував. Краще синиця в жмені, ніж журавель у небі. Правда, з податкової інспекції були дзвінки про се і про те, але зрештою вдалось порозумітись, адже ми чітко заявили, що закон не передбачає у подібних випадках позапланових перевірок, тому нема чого нас лякати.

        Таким чином у підсумку маємо наступне. 19 грудня подали декларацію з ПДВ за листопад 2017 року із заявою на бюджетне відшкодування. А уже 23 січня 2018 року, тобто через місяць, кругленька сума бюджетних коштів надійшла на рахунок платника. З чим і вітаємо!

                                                                                                                                                            Зеновій Швець, аудитор

This Post Has 0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.