fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Податкова реформа: “компромісний” варіант

Інтрига нового Податкового кодексу чи радикальних змін до чинного Податкового кодексу тримає в напрузі увесь без винятку бізнес України уже декілька місяців поспіль.

Цікавою і, на нашу думку, досить перспективною альтернативою до урядового проекту, слід вважати так званий проект змін до Податкового кодексу, відомий як проект Ніни Южаніної. Однак, як і можна було очікувати, уряд, розуміючи явну неспроможність свого варіанту податкової реформи, яка нічого позитивного ні для бізнесу ні для держави не зробить,  вдався до чергового хитрого ходу – зареєстрував у Верховній Раді  так званий «компромісний» варіант податкової реформи. Якщо у цьому варіанті від уряду і є щось компромісного, то це лише це одне слово «компромісний», прикриваючись яким уряд хоче знову протягнути неприйнятні для бізнесу податкові умови.

І що цікаво, що цей варіант податкових реформ від уряду, який назвати реформами можна лише хіба що на підставі декларування таких, активно просувають, у тому числі, і поважні інтернет ресурси. Так, зокрема, Економічна правда у редакційній статті від 14 грудня 2015 року «Компромісний» варіант. З якими податками державі жити три роки» (http://www.epravda.com.ua/publications/2015/12/14/572140/)  подає ситуацію таким чином, ніби прийняття урядового варіанту податкової реформи – доконаний факт. Бо як інакше можна зрозуміти позицію редакції про те, що саме з цими новаціями від уряду країні жити наступних три роки?

Тож робімо висновки, що і як відбувається з проектом податкових змін. І кому це вигідно. І хто за цим стоїть.

 

Зеновій Швець, аудитор