fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Особливості сплати ЄСВ підприємцями, які одночасно є «самозайнятими» професіоналами

Особа, яка є підприємцем та одночасно провадить незалежну професійну діяльність, є платником ЄСВ як фізична особа — підприємець. Тобто ЄСВ фізична особа сплачує тільки з доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності. При цьому така особа не має обов’язку щодо обліку і сплати ЄСВ із сум доходу, отриманого від її незалежної професійної діяльності.

Якщо особа перебуває на обліку платників ЄСВ в органах Державної фіскальної служби (надалі – ДФС) як підприємець, але підприємницьку діяльність не здійснює та доходів від цієї діяльності не отримує, така особа повинна стати на облік як платник ЄСВ — фізична особа, яка забезпечує себе роботою самостійно — провадить незалежну професійну діяльність, і сплачувати ЄСВ із доходів, отриманих від незалежної професійної діяльності. Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують і подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. ЄСВ фізичні особи сплачують самі за себе шляхом перерахування безготівкових коштів із банківського рахунку.

Платники, які не мають банківського рахунка, сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку у такі терміни:

  • фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ до 10 лютого року, наступного за звітним;
  • фізичні особи — підприємці на спрощеній системі оподаткування сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок;
  • фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року на підставі даних річної податкової декларації.

Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску регулюється Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Джерело інформації: http://www.nibu.factor.ua/ukr/news/news.html?id=13799