fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Оновлено Інструкцію про порядок нарахування та сплати ЄСВ

Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування приведено у відповідність до норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (Наказ Мінфіну від 28.03.2016 р. № 393).

Зміни, насамперд, враховують законодачі новації, введені ще з 01.01.2016р. стосовно платників, розміру нарахування та максимальної величини нарахування ЄСВ.
Так, зокрема:
1. З документу виключено норми щодо утримання ЄСВ та встановлено єдину ставку нарахування внеску у розмірі 22% незалежно від класу профризику;
2. Уточнено правило нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати. Нагадаємо, що коли база нарахування ЄСВ менше розміру мінімальної заробітної плати, то ЄСВ розраховують із розміру мінімальної заробітної плати. Правило діє за умови перебування працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.
3. Визначено, що вимоги щодо нарахування ЄСВ на заробітну плату (дохід), що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, не застосовуються до заробітної плати:
– не за основним місцем роботи (базою нарахування ЄСВ є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру);
– працівників-інвалідів, до яких застосовують розмір ЄСВ 8,41%, 5,3% або 5,5%;
– працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО.
4. Змінено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яка, з 01 січня 2016 року дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом, на яку нараховується єдиний внесок.
5. Крім того, приведені у відповідність з нормами чинного законодавства норми інструкції щодо добровільної сплати єдиного внеску та порядку укладення договорів про добровільну участь.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, який готується до опублікування 17 травня 2016р.

This Post Has One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.