fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

Одне думаємо, друге говоримо, третє пишемо. А відповідальності – ніякої!

До факту видання головним податковим відомством,  Державною фіскальною службою України, листів можна відноситись по-різному. Можна згадати, що Податковий кодекс України, ПКУ, не наділяє фіскальну службу такими повноваженнями, як видавати листи. Можна звернути увагу, що у таких листах очільники  ДФС не рідко пишуть такі речі, що хочеш – смійся, а хочеш – плач.

Стало відомо про черговий «витвір мистецтва»  посадовців від ДФС. Мова про Лист ГУ ДФС у Київській області від 07.07.2016 №1555/10/10-36-12-02 «Щодо оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг, проведених робіт». Із тексту листа стає зрозумілим, що лист про оподаткування податком на додану варітість, хоч у загаловку про це забули вказати.

Щодо змісту самого листа, то скласти свою думку про нього залишимо читачам. Хочемо звернути увагу на наступне. Як можна зрозуміти із дати листа та із перших абзаців листа, платник податків звернувся за роз’ясненням щодо порядку оподаткування податком на додану вартість, здогадуємось що у 2016 році, операцій із постачання самостійно виготовлених товарів/послуг, проведених робіт.

На початку листа його автор (чи автори) зазначили, що база оподаткування ПДВ операцій із постачання самостійно виготовлених товарів/послуг, проведених робіт визначається згідно з вимогами пункту 188.1  ПКУ. Також абсолютно справедливо добавлено, що при цьому, як визначає Податковий кодекс у цьому ж пункті 188.1., база оподаткування, зокрема, операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг (робіт) не може бути нижче звичайних цін.

Однак далі лист містить дуже-дуже дивні виклади.

 Декількома абзацами нижче у листі зроблено посилання на пункт 11 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318 згідно якого  до виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) включаються:

прямі матеріальні витрати;

прямі витрати на оплату праці;

інші прямі витрати;

змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати.

І от, на підставі такого посилання на П(C)БО 16, у листі зроблено фантастичний висновок: Враховуючи викладене, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів, послуг, робіт не може бути нижче їх виробничої собівартості, визначеної відповідно до П(С)БО 16.

Дуже і дуже цікаво!

Це з яких пір П(С)БО встановлюють базу оподаткування ПДВ, дозвольте запитати? А, Податковий кодекс із його пунктом 188.1. – забуваємо, викреслюємо, викидаємо в архів? Податковий кодекс уже ні при чому?  Але ж декількома абзацами вище лист корректно зробив посилання на правильні норми ПКУ!

У результаті прочитання такого листа ГУ ДФС волосся стає дибом. Це ж тепер усі податкові інспектори будуть тикати цим реченням листа і змушувати платників визначати базу оподаткування ПДВ у 2016 році самостійно виготовлених товарів, послуг, робіт не нижче їх виробничої собівартості, визначеної відповідно до П(С)БО 16.

Скажете, що не так?  У нас достовірна інформація, що саме так уже і роблять.

Аудитор З. Швець

This Post Has 0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.