fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Обговорення проекту змін до Податкового кодексу України

Вважаємо вартим уваги виставлення на обговорення проекту змін  до Податкового кодексу України.

Так, 27 вересня в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області відбулася зустріч начальника ГУ ДФС в області Ірини Столярик та в.о. начальника Івано-Франківської митниці ДФС Левка Прокіпчука з представниками громадськості та бізнес-спільноти Прикарпаття. 

Присутні ознайомились з проектом змін до Податкового кодексу України, який підготовлений робочою групою Міністерства фінансів, обговорили проблемні питання в повсякденній роботі бізнесу та підготували свої пропозиції щодо вдосконалення діючого податкового і митного законодавства.

В обговоренні питань взяв участь директор Компанії Швець З.Я., керівник територіального осередку ГО “Спілка податкових консультантів України ”.

Швець З.Я. привернув увагу присутніх, що у окремих питаннях проект до Податкового кодексу погіршує стан платників податків.

Так, із незрозумілих причин розробники змін до Кодексу у п.52.4 ст.52 ПКУ пропонують позбавити платників податків можливості знайомитись із поданими центральним органом, що реалізує фінансову політику, консультаціями на звернення платників.

У чинниній нині редакції Податкового кодексу передбачено, що “Консультації, крім узагальнюючих, надаються: в усній формі – контролюючими органами; у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.”

Чому держава хоче приховати від платників консультації центрального органу з питань оподаткування  – питання до авторів проекту змін до Податкового кодексу. Однак такі пропоновані зміни явно не на користь  бізнесу.

This Post Has 0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.