fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

Нормативна база трансфертного ціноутворення – 2!

Пропонуємо увазі зацікавлених стислий виклад нещодавно прийнятих постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, що стосуються трансфертного ціноутворення:

Постанова КМУ від 17.10.2013 року № 764 Про затвердження Порядку узгодження цін у контрольованих зовнішньоекономічних операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення;

Затвердженим постановою Кабміну Порядком узгодження цін у контрольованих зовнішньоекономічних операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення визначено процедуру узгодження цін у контрольованих зовнішньоекономічних операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення.

З метою проведення оцінки доцільності звернення із заявою про узгодження цін та якісної підготовки документів і матеріалів, необхідних для такого узгодження, великий платник (платники) податків має право звернутися до Міндоходів з пропозицією щодо попереднього розгляду питання щодо проведення процедури узгодження цін.

Для проведення процедури узгодження цін платник (незалежно від того, чи звертався він щодо попереднього розгляду відповідного питання або його результатів) подає до Міндоходів заяву про узгодження цін, до якої додається документація, визначена підпунктами “а” – “ж” підпункту 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України а також інші документи, які платник вважає необхідним подати для врахування під час проведення процедури узгодження цін

Рішення щодо поданої платником заяви про узгодження цін приймається протягом шести місяців з дати її отримання Міндоходів.

У разі прийняття рішення про продовження строку проведення процедури узгодження цін такий строк може бути продовжений не більш як на три місяці.

 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 року № 865-р Про затвердження переліку спеціалізованих комерційних видань для цілей трансфертного ціноутворення.

         Розпорядженням Кабміну затверджено перелік спеціалізованих комерційних видань для цілей трансфертного ціноутворення згідно з додатком. У перелік ввійшли наступні видання:  “Огляд цін українського та світового товарних ринків”, “Товарний монітор. Україна”, “Дайджест цін товарів на світових ринках”, “Рынок стали: аналитика, прогнозы, сценарии”Вісник Міністерства доходів і зборів України а також, як допоміжне видання,Офіційний сайт Мінагрополітики.

 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 року № 866-р Про затвердження переліку джерел інформації про ринкові ціни для цілей трансфертного ціноутворення.

Розпорядженням Кабміну затверджено перелік джерел інформації про ринкові ціни для цілей трансфертного ціноутворення згідно з додатком. Перелік, що затверджено попереднім розпорядженням дещо доповнено і в нього входять: Огляд цін українського та світового товарних ринків”, “Товарний монітор. Україна”, “Дайджест цін товарів на світових ринках”, “Рынок стали: аналитика, прогнозы, сценарии”, Офіційний сайт Аграрної біржі, Вісник Міністерства доходів і зборів України а також, як допоміжні видання, Офіційний сайт Мінагрополітики та Офіційний сайт Мінрегіону.

Продовження буде.

Зеновій Швець, аудитор