fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

Нарахування лікарняних : роз’яснення від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Міністерство соціальної політики України відповіли на найпоширеніші питання страхувальників.

1. Як розрахувати допомогу з тимчасової непрацездатності для працівників, які поєднують професії (посади), що виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника?

Відповідь Виконавчої дирекції ФСС з ТВП:

Отже, допомога по тимчасовій непрацездатності нараховується на загальних підставах з урахуванням сум додаткової заробітної плати за суміщення професій (посад), якщо такі нарахування маються на розрахунковому періоді.

Оскільки суміщення професій (посад) передбачає виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) у межах робочого часу за основною роботою, то і сума допомоги працівника визначається за основним графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи) за період тимчасової непрацездатності.

2. За місцем основної роботи (районна поліклініка) працюю лікарем-психіатром і за сумісництвом психіатром у дитбудинку інтернаті. З 27 серпня по 28 грудня 2012 хворіла. Як має нараховуватися допомога по тимчасовій непрацездатності за сумісництвом?

Відповідь Департаменту соціального страхування та партнерства Міністерства соціальної політики України:

Якщо особа в розрахунковому періоді за місцем роботи за сумісництвом не працювала кілька днів, що припадають на розрахунковий період за основним місцем роботи, для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності середньоденна заробітна плата за місцем роботи за сумісництвом обчислюється діленням нарахованої в розрахунковому періоді заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески за фактично відпрацьовані календарні місяці (відпрацьований час), на кількість робочих днів за місцем роботи за сумісництвом.

3. Жінка працює лаборантом на кафедрі у вузі IV рівня акредитації і одночасно за сумісництвом асистентом (викладає спецдисципліни) на цій же кафедрі (з 1 вересня про 30 червня кожного року). З 1 жовтня 2012 року вийшла у відпустку по вагітності та пологах. Як їй повинні нарахувати допомогу по вагітності та пологах?

Відповідь Виконавчої дирекції ФСС з ТВП:

Оскільки трудовий договір за місцем роботи за сумісництвом був укладений 1 вересня 2012, то середню заробітну плату для розрахунку допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом повинні обчислити виходячи з нарахованої заробітної плати в одному календарному місяці розрахункового періоду – вересні 2012 року, що відповідає нормам чинного законодавства.

4. На підприємстві існують окремі ділянки з цілодобовим режимом роботи, працівники яких трудяться позмінно, тривалість зміни – 12 годин. Виходячи з виробничих потреб та за погодженням з профспілковим комітетом, введений річний підсумований облік робочого часу. У якому порядку надають допомогу по тимчасовій непрацездатності, що виникла в період відпустки за графіком роботи працівника або по 8-годинному дню п’ятиденного робочого тижня?

Відповідь Виконавчої дирекції ФСС з ТВП:

В даному випадку, якщо тимчасова непрацездатність працівника, який працює за змінним графіком, наступила під час його перебування у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, допомога по тимчасовій непрацездатності має надаватися за робочі години згідно з графіком роботи застрахованої особи, пропущені у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

5. У перший день хвороби працівник за рішенням суду на період досудового розслідування був усунений від роботи на займаній посаді без збереження зарплати. Як у такому разі оплатити перші п’ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства?

Відповідь Міністерство соціальної політики:

Оскільки на момент настання страхового випадку (тимчасової непрацездатності) працівник був відсторонений від роботи на займаній посаді без збереження заробітної плати (втратив заробіток), допомогу по тимчасовій непрацездатності не надається.

Джерело інформації: http://hrliga.com/index.php?module=news&op=view&id=12014