fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Мобілізовані працівники: право на податкову соціальну пільгу

Чи застосовується Податкова Соціальна Пільга до середнього заробітку мобілізованих працівників, у разі непроведення компенсаційних виплат з бюджет?

На офіційному порталі «Ліга Закон» опубліковано наступну  відповідь Державної фіскальної служби України (далі ДФСУ) щодо вищезазначеного питання «Нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов’язків є гарантійною виплатою, яка входить до складу додаткової заробітної плати».

Оскільки на сьогодні компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих не передбачені і відсутній порядок їх відшкодування, сума середнього заробітку таких працівників включається в їх загальний оподатковуваний дохід та оподатковується за ставками 15/17 відсотків.

При цьому під час нарахування заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – на суму обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

З таким роз’ясненням ДФСУ детальніше можна ознайомитися в системах ЛІГА: ЗАКОН.

Джерело інформації: http://www.ligazakon.ua