fbpx skip to Main Content
Зателефонуйте нам

Анулювання реєстрації платника ПДВ

Чи часто ми задумуємось над тим, що Податковий кодекс України містить  певні неприємні пастки для бізнесу? Так, зокрема, окремі підприємства у якийсь момент стають перед вельми небажаним  фактом: через відсутність оподатковуваних оборотів із ПДВ податкова у адміністративному порядку анульовує реєстрацію платників ПДВ. Це тягне за собою необхідність нарахування податкових зобов’язань на залишки товарів.

Нам не відомо достеменно, наскільки часто бувають такі ситуації. Однак із тих випадків, з якими до нас звертались за порадою – що робити і як себе поводити, ставало зрозумілим, що кожного разу такі ситуації були явними несподіванками для власників чи керівників.

І коли уже так сталось, що податкова інспекція у встановленому Податковим кодексом порядку анулювала реєстрацію платника ПДВ, що потягнуло за собою необхідність визнати податкові зобов’язання від суми наявних на залишку активів, що були придбані у свій час з ПДВ, зробити з цими уже не можливо нічого.

Однак попередити подібні несподіванки  можливо і навіть необхідно.  І потрібно для цього зовсім не багато – треба пам’ятати про те, що варто перервати річний термін відліку і провести хоча б якусь реалізацію.

Зеновій Швець, аудитор