Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

З 01 січня діє податок на нерухомість

Із 1 січня в Україні набула чинності відкладена законодавча норма Податкового кодексу про обов`язкове оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки – до 1 липня цього року платники податків отримаю повідомлення із сумою, яку необхідно буде сплатити.

Про це повідомляє Міністерство доходів і зборів України.

Платники податків до цього часу мали провести звірки майнових даних. Можливістю уточнити майнові дані скористалися понад 70% платників податків.

Повідомлення про нарахований податок на нерухомість за 2013 рік будуть розіслані платникам такого податку до 1 липня 2014 року. До 1 липня 2014 року контролюючі органи визначать суму податку, необхідного до сплати, і вручать платникам податків повідомлення про нарахований податок і платіжні реквізити. Платіжний документ буде виданий на кожен об`єкт оподаткування.

Об`єктом оподаткування є квартири і будинки, що перевищують площу в120 кв. мі250 кв. мвідповідно. Квартири і будинки меншої площі є предметом податкової пільги. Підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири і будинку, якщо вона перевищує370 кв. м. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для сумарної площі нерухомості від370 кв. мдо740 кв. мі 2,7% – якщо вона перевищує740 кв. м. При цьому власне податок нараховується на кількість метрів, що перевищує «пільгове», не оподатковуване податком, значення. Однак, «пільга» зі сплати податку знімається відразу ж, як тільки буде доведено факт отримання доходів із нерухомості – від здачі її в оренду, лізинг або використання в комерційних цілях.

Нагадуємо, що громадяни, які вже сплатили податок у поточному році, можуть повернути сплачені кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).

Разом з цим, сплачені кошти в поточному році за згодою платника можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.