ТзОВ Аудиторська фірма Альфа-аудит ЛТД ТОВ „Аудиторська фірма „Альфа-аудит ЛТД” м.Івано-Франківськ
 
 english русский
   головна сторінка     Мапа сайту     Контакти
Головна
Про нас
Послуги
Податки: точка зору
Наші клієнти
Запитання-відповіді
Новини
Контакти


А ви готові до податкової перевірки?



ВАТ Прикарпаттяобленерго
IС-Холдинг
Простокапiталгруп
Престиж Капiтал
Керамбуд

 

Підписатись на безкоштовну розсилку аналітичних та консультаційних матеріалів з питань опадаткування

Детальніше

 

Визнання договорів нікчемними через розбіжності у звітності з ПДВ

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА Лист від 29.09.2010 р. № 20289/7/16-1617 (Витяг)

Відповідно до частини другої ст.215 Цивільного ко­дексу недійсним є правочин, якщо його недійсність ус­тановлено законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання судом такого правочину недійсним не вима­гається. Нікчемний правочин є недійсним на підставі за­кону, а тому також не створює інших наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.

Статтею 228 Цивільного кодексу України встановле­но, що правочин вважається таким, що порушує публіч­ний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридич­ної особи, держави, Автономної Республіки Крим, те­риторіальної громади, незаконне заволодіння ним.

Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним.

Згідно з частиною першою ст.207 Господарського ко­дексу України господарське зобов'язання, що не відпо­відає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідо-мо суперечить інтересам держави і суспільства, або ук­ладено учасниками господарських відносин з порушен­ням хоча б одним з них господарської компетенцій (спе­ціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін або відповідного органу державної влади виз­нано судом недійсним повністю або в частині.

Положення статей 207 та 208 Господарського кодек­су слід застосовувати з урахуванням того, що правочин, який вчинено з метою, що завідомо суперечить інтере­сам держави і суспільства, водночас є таким, що пору­шує публічний порядок, а тому згідно з частиною пер­шою ст.203, частиною другою ст.215 Цивільного кодек­су України є нікчемним, і визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Порядок дій органів ДПС при визнанні нікчемності правочинів регламентується та роз'яснюється наказами ДПА України від 22.02.2008 р. № 106 «Про організацію роботи юридичних підрозділів в органах державної по­даткової служби» та від 18.04.2008 р. № 266 «Про орга­нізацію взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів», Методичними рекомендаціями (орі­єнтовним алгоритмом дій) органів державної податкової служби по руйнуванню схем ухилення від оподаткуван­ня та формуванню доказової бази у справах про стяг­нення них за нікчемними правочинами, як засіб протидії зас­тосуванню схем ухилення від оподаткування недобросо­вісними платниками, а також необхідність дослідження документообігу (аналіз усіх документів, де відображають­ся господарські операції), форм здійснення розрахунків, товарного потоку (дослідження фактичного руху товарів від товаровиробника по ланцюгу постачання до кінце­вого споживача) для виявлення ознак нікчемності пра­вочину.

Відповідно до Порядку заповнення і подання подат­кової декларації з податку на додану вартість, затвер­дженого наказом ДПА України від 30.05.97 р. № 166, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації з ПДВ. Дані, на­ведені в декларації, повинні відповідати даним бухгал­терського та податкового обліку платника, отже, аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюва­тися на підставі даних податкового, бухгалтерського об­ліку платника податків та відповідності їх дійсному еко­номічному змісту. Наявність же розбіжностей між су­мами податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів не є самостійною підставою для визнання правочинів нікчем­ними.

                                                                                  Заступник Голови О. Любченко

 
 
22 листопада 2011 
Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
// детальніше...

18 листопада 2011 
Прошу ознайомитись із листом та документами, підготовленими ДПС України, та зробити свій висновок, наскільки вище податкове відомство турбується про додержання прав та законних інтересів платників. Зазначимо лише, що Податковий кодекс у чинній редакції не обмежує права платників включати збитки, наявні у них на 01.04.2011, до витрат податкового обліку після 01.04.2011. Детальну інформацію з цього приводу можна отримати із будь-якого бухгалтерського видання чи на будь-якому сайті для бухгалтерів.
// детальніше...

22 липня 2011 
НАКАЗ 21.06.2011 р. м. Київ N 738 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 липня 2011 р. за N 819/19557
// детальніше...



тел.  +38 (050) 373-27-08
тел.  +38 (0342) 77-54-20,
тел./факс         77-54-30

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

wst.com.ua-розробка сайту