Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

Відображення середньої зарплати мобілізованого працівника в розрахунку за формою 1ДФ

На порталі загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України (правонаступник Міністерства доходів та зборів України) в підкатегорії 103.25 «Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку за № 1ДФ» опубліковано відповідь на наступне питання: «За якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за формою 1-ДФ середня заробітна плата, нарахована роботодавцем ФО за час перебування на військовій службі під час часткової мобілізації?»

Таким чином, згідно зі статтею 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» і «Про альтернативну (невійськову) службу», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

Відповідно до частини другої статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон № 2232), за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи (посада) та середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

Згідно з підпунктом 14.1.48 Податкового кодексу України (ПК), заробітна плата для цілей розділу ІV ПК — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства доходів та зборів  України від 21.01.2014 № 49, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 ПК) зазначаються за ознакою доходу «101».

Отже, середня заробітна плата, нарахована роботодавцем фізичній особі за час перебування на військовій службі під час часткової мобілізації, відображається в податковому розрахунку за формою 1-ДФ за ознакою «101».

Для детальнішого ознайомлення можна використати наступні джерела: