Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20
Kakoj V Rossii Dekretnij Otpusk

Прийом на роботу на період декретної відпустки

Ситуація, коли працівницю необхідно замінити іншим працівником на час її декретної відпустки та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, є досить поширеною. Неодноразово ми отримуємо звернення стосовно роз’яснень правильності оформлення працівників на період декретної відпустки. Найчастіші наші консультації викладаємо нижче.

Питання 1. Наш бухгалтер іде скоро у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, а потім у відпустку для догляду за дитиною до 3-х років, чи можемо ми взяти людину на її місце з дати відкриття їй лікарняного по вагітності і пологах.

Відповідь. Так можете.

Приймати на роботу працівника за строковим трудовим договором на період відсутності штатного працівника можна не тільки на час відпустки для догляду за дитиною, але і вже під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 23 Кодексу законів про працю України (далі- КЗпП) «строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами». Таким чином, строковий трудовий договір укладається на строк визначений сторонами.

Роз'яснення понять «характер наступної роботи», «умови її виконання» міститься в листі Міністерства праці та соціальної політики України від 3.02.2003р. № 06/2-4/13 :

«Характер майбутньої роботи – означає, що робота не виконується постійно (наприклад, сезонні роботи)».

«Умови виконання роботи – таке формулювання визначає роботу як постійну, але у зв'язку з конкретними умовами її виконання трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений термін. Передусім це може бути пов'язано з тим, що для виконання даної роботи вже прийнятий на роботу працівник, але він протягом певного періоду не може виконувати свої трудові обов'язки. Для заміщення тимчасово відсутнього працівника і провадиться прийняття на роботу іншого працівника за строковим трудовим договором».

Також, пленум Верховного Суду України в абз.2, п.7 постанови № 9 від 6 листопада 1992 p. (із змінами і доповненнями) роз'яснив судам, що «при укладенні трудового договору на визначений строк цей строк встановлюється погодженням  сторін  і  може  визначатись  як конкретним терміном, так і часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки по вагітності, родах і догляду  за дитиною; особи, яка звільнилась з роботи в зв'язку з призовом на дійсну строкову  військову  чи  альтернативну  службу, обранням народним депутатом чи на виборну посаду (або виконанням певного обсягу робіт)».
 
Отже, оскільки згідно ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР працівникам забезпечується збереження місця роботи (посади) на період відпустки, зокрема у зв’язку з вагітністю та пологами. А це, відповідно, до ч. 2 ст. 23 КЗпП  обумовлює строковість трудового договору для працівника, якого роботодавець приймає для заміщення тимчасово вільної посади на час відпустки  у зв’язку з вагітністю та пологами, а в подальшому на час відпустки для догляду за дитиною.
 
Питання 2. Як написати в наказі про прийом нового працівника: "прийняти на роботу на час відпустки у звязку з вагітністю та пологами", а потім видати інший  наказ: на час відпустки для догляду за дитиною до 3-х років.
 
Відповідь. На підставі заяви працівника видається  наказ про прийняття на роботу на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Наприклад, формулювання в наказі може бути наступним: «Василишин Надію Петрівну прийняти на посаду бухгалтера за строковим трудовим договором з 15 липня 2016р. з окладом згідно зі штатним розкладом, на період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами бухгалтера Івасюк Вікторії Ярославівни».

Зазначати останню дату такої відпустки в наказі не бажано, адже листок непрацездатності може бути продовжено, і у зв’язку з цим потрібно буде видавати наказ про продовження строку трудового договору.

Після оформлення наказу про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основній працівниці, іншим наказом продовжується строк дії зазначеного трудового договору до фактичного виходу на роботу основної працівниці.

Наприклад, наказ може бути наступного змісту «Продовжити термін дії строкового трудового договору із бухгалтером Івасюк Вікторією Ярославівною на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку Василишин Надії Петрівни до дня фактичного виходу Василишин Н.П. з відпустки для догляду за дитиною».

В наказі обов’язково слід вказати «до фактичного виходу основного працівника на роботу». Це надає право роботодавцю звільнити працівника, прийнятого за строковим трудовим договором, у разі виходу декретниці з відпустки за її бажанням раніше, ніж дитині виповниться три роки.

Питання 3. В податкову "Повідомлення" подавати один раз чи потім ще другий раз.

Відповідь. Один раз.

Відповідно до норм  Постанови № 413 від 17 червня 2015р. «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» «повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску, за формою згідно з додатком, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором »

Таким чином, при прийнятті працівника за строковим трудовим договором на період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами потрібно подати до податкових органів повідомлення про прийняття на роботу до початку роботи такого працівника.

При продовженні терміну дії строкового трудового договору на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку повторне повідомлення подавати не потрібно.

Консультант з оплати праці та кадрового обліку

Мороз І.М.

This Post Has 14 Comments

 1. Людмила

  Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратись з призначенням вагітної жінки на держслужбу.

  Я пройшла конуркс на заміщення вакантної посади. Розпочалась спецперевірка. Закінчення цієї перевірки співпадає з терміном моеї вагітності, на якому я маю оформлювати листок непрацездатності в зв'язку з вагітністю та пологами. Виникає питання, якщо я оформлю декрет для непрацюючих, то виходить, що юридично не матиму право до призначення на посаду, т.я. вважатимусь непрацездатною?.. Можливо правильно було б виписати "декретне лікарняне"  для працюючих але не подавати його роботодавцю до моменту мого волевиявлення підти в декретну відпустку згідно заяви? І чи не буде в такому випадку підстав для відмови в призначенні на посаду після закінчення спецперевірки?

  Буду вельми вдячна за розяснення!

   

 2. LuckRig
 3. blorm

  #72 buy discount Urispas online, discount – 80%
  #72 https://bit.ly/2EHGmFI

 4. gamehipse

  При этом в ситуации неожиданного отключения соединения с всемирной паутиной Интернет, не нужно паниковать, в связи с тем, что вполне реалистично докачивать востребованные файлы, и в связи с этим без сложностей запустить игру на ноутбуке или PC. Разыскать gamingbooster.ru скачать game booster андроид

 5. ELAllen

  Производство на заказ будет выполнено в обещанные сроки, которые мы озвучим при обсуждении вашего заказа изделий из ПВХ. Ка кие виды остекления являются наиболее популярными:
  Теплое (получение дополнительной комнаты);
  Холодное (защита от осадков и ветра).
  Мы в кратчайшие сроки выполняем доставку товаров – никакого томительного ожидания. Так же мы предлагаем: купить окна пвх rehau
  Благодаря сотрудничеству с нами вы получаете следующее:
  *пластиковые окна высокого качества, обладающие долговечностью;
  *остекление недорого в Минске;
  *минимальные затраты на изготовление.
  Наша компания часто делает клиентам выгодные спецпредложения, за счет чего можно купить конструкции с гарантией получения дополнительных бонусов.

 6. OksiMut

  вполне достаточно зайти на чтобы разузнать http://pp-budpostach.com.ua/a170716-ugol-naklona-kryshi.html односкатные крыши угол наклона
  и отыскать другую ценную информацию, полную и самую актуальную.

 7. Craiggox

  Elevated afternoon
  Recently I establish wonderful sites
  Video delightful

 8. Susanbeepe

  Туризм и экскурсии в различных уголках земного шара посещение знаменитых достопримечательностей, отзывы о отелях и гостиничных комплексах, наши советы для отпускников и путешественников, фото туризма в всяких государствах мирового сообщества. Дороги самостоятельных странствований, советы независимым туристам, самый первый раз на полноценный отдых самостоятельно. Поздно или рано в жизнедеятельности гражданина проявляется момент времени, в то время, когда она вообще задумывается об том моменте, затем чтобы увидать мир. В таком устремлении он сталкивается с большим списком исторических мест, каждое из каковых становится по-своему незабвенным и насыщенным.

  Детальнее:
  туризм специальность

 9. AlinaPeada

  взять онлайн займ на карту: https://citycredits.com.ua/alexcredit/

 10. Williambaity

  Женский интернет-сервис для полноценных девушек. Можете ознакомиться об конечных тенденциях модной одежды, здоровом питании, красочности и кухни. Сайт о поварских рецептах, знатных советах на любой день, обслуживание за элегантностью души и тела человека, диетическое питание и верное питание, отношение с мужчинами и женщинами. На нём лично вы отыщете слишком много занятной и востребованной сведений для женщин.
  Детальнее:
  берегите женщин

 11. situs poker

  hey there and thank you for your info – I have definitely picked up anything new from right here.
  I did however expertise a few technical points using this website,
  as I experienced to reload the site a lot of times previous to I could get
  it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK?

  Not that I am complaining, but sluggish loading instances
  times will very frequently affect your placement in google
  and could damage your quality score if ads and marketing with Adwords.
  Anyway I am adding this RSS to my e-mail and could look out for a lot more of your respective interesting content.
  Make sure you update this again soon.

 12. alyahog

  как на hummer h1 установить обновления с флеш: https://texnoera.com/instrukciya-po-proshivke-smartfona-hummer-h1

 13. Zlo88Fall

  Odzyskiwanie danych Warszawa oferuje usługi przywracania dostępu do danych po wszelakich wariantach uszkodzeń nośników, jak: uszkodzenia logiczne typu problemy z partycją. Wejdź tutaj aby zapoznać się z informacjami dotyczącymi odzyskiwania danych

 14. WilsonGlics

  Provides payday loans up to $1,000, which customers can gross the next responsibility day. http://www.usaloansreviews.com
  They also put on the market brokered installment loans up to $2,400, a savings program and access to free financial tools.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *