Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20
391 800×573

Практиканти на підприємстві: чи виникають трудові відносини та чи потрібно подавати повідомлення в ДФС

Прийняття на виробничу практику учнів та студентів  є досить поширеним.

Який характер носять такі відносини, чи є вони трудовими та чи потрібно подавати повідомлення до ДФС про прийняття таких практикантів. Такі питання ми неодноразово отримуємо від наших клієнтів. Нашу  позицію з цього приводу, обґрунтовану законодавчими нормами,  викладаємо нижче.

Питання 1. Чи виникають трудові відносин під час проходження виробничої практики?

Відповідь:

              1.Стосовно учнів професійно-технічних навчальних закладів (далі учні -ПТНЗ)

Порядок організації та проходження виробничого навчання та виробничої практики учнями ПТНЗ визначено Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого  навчання та виробничої практики» № 992 від 07.06.1999р (далі – Постанова № 992).

Відповідно п. 7 Постанови № 992 « учні,слухачі професійно-технічних навчальних закладів на час виробничого навчання та виробничої практики до складу (списку) і штатного розпису працівників підприємства не включаються».

Проходження виробничої практики оформлюється договором роботодавця з професійно-технічним навчальним закладом та відповідним наказом відповідно п.8,9 Постанови № 992.

Фахівці Мінсоцполітики України в листі від 20.08.12р.№ 107/021/150-12 щодо проходження виробничого навчання та виробничої практики учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів роз’яснили: «зазначені відносини не є трудовими, а трактуються як навчально-виробничий процес». І до того ж уточнили, що у зв’язку із цим немає необхідності в укладенні трудових договорів.

Держпраці в листі від 19.05.2017р. № 5783/4.1/4.1-ДП-17 зазначає, що «трудові відносини із учнями ПТНЗ під час виробничого навчання або виробничої практики не виникають, оформлення трудових договорів не здійснюється, повідомлення Державної фіскальної служби не вимагається».

Отже, на підставі вище викладеного є достатні підстави вважати що проходження виробничої практики учнями ПТНЗ не є трудовими відносинами.

                 2. Стосовно студентів вищих навчальних закладів (далі – студенти ВНЗ)

Порядок організації та проходження практики студентами ВНЗ на підприємствах регламентується Положенням Міністерства освіти України «Про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України» від 08.04.1993р. № 93 (далі — Положення № 93).

Пунктом 2.5 Положення № 93 передбачено, що «з базами  практики  (підприємствами, організаціями, установами  будь-яких  форм  власності)  вищі  навчальні   заклади завчасно укладають договори на її проведення за формою, визначеною в додатку N 1».

Форма, тривалість і терміни проведення практики визначаються в навчальних планах (п.1.4 Положення № 93). Відповідно до п.1.5 Положення № 93 «зміст і послідовність практики визначається програмою, яка розробляється кафедрою або предметною (цикловою)  комісією згідно з навчальним планом». 

Пунктом 3.7 Положення № 93 передбачено, що «за наявності вакантних місць студенти можуть бути  зараховані на штатні посади, якщо робота на них відповідає  вимогам програми практики. При цьому не менше 50 відсотків часу відводиться на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики». У такому випадку між роботодавцем та студентом виникають трудові відносини, на таких осіб розповсюджується законодавство про працю та укладається трудовий договір.  

Отже, у разі проходження виробничої практики студентами ВНЗ, крім випадку зарахування їх на штатні посади підприємства, трудові відносини не виникають.

Питання 2. Чи потрібно подавати повідомлення в ДФС про прийняття практиканта?

Відповідь:

Відповідно п. 3 ст.24 КЗпП «працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Позиція ДФС. У відповіді на запитання «Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу при проходженні виробничої практики учнів…» у категорії 301.01 ЗІР фіскали зазначили, що інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.

Позиція Мінсоцполітики. У листі від 08.08.2016 р. № 1102/13/84-16 Мінсоцполітики справедливо зазначає, що повідомлення про прийняття на роботу безпосередньо залежить від того, укладено трудовий договір чи ні. «Враховуючи, що дія Кодексу, в тому числі статті 24, та Постанови поширюється виключно на трудові відносини, тобто коли з працівником укладають трудовий договір, то у випадку коли власник виконує функції з управління підприємством чи фізична особа працює на громадських засадах, чи стажист навчається у роботодавця на підставі договору про стажування, який є різновидом договору цивільно-правового характеру, тобто без укладення трудового договору, – подавати повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам не потрібно».

Вважаємо, що є достатньо підстав прирівнювати договір про проходження практики до згаданого у листі Мінсоцполітики договору про стажування, адже ні один ні інший не є трудовими договорами.

 Отже, повідомлення ДФС подаємо у разі укладення трудового договору.

Оскільки, як було досліджено вище, проходження практикантами виробничої практики не є трудовими відносинами та не оформляється трудовим договором, тому повідомлення про прийняття на роботу до ДФС не подається.

У випадку зарахування практикантів на штатні посади роботодавець укладає трудовий договір та повинен подати до ДФС повідомлення про прийняття на роботу.

Питання 3. Як нараховувати ЄСВ на зарплату практиканта?

Відповідь:

Згідно п.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-   «при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру».

Також, ДФС у листі від 13.10.2015 №21700/6/99-99-17-03-03-15 роз’яснює, що  «для учнів, які проходять виробниче навчання і виробничу практику на підприємстві, сума єдиного внеску розраховується (нараховується та утримується) з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру».    

Отже, для учнів, студентів які проходять виробничу практику на підприємстві, сума ЄСВ нараховується виходячи із фактично нарахованої заробітної плати (у випадку її нарахування).

Питання 4. Чи потрібно вносити запис до трудової книжки про проходження виробничої практики?

Відповідь:

Відповідно п. 2.18 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мін’юсту України, Мінпраці України, Мінсоцзахисту України від 29.07.93р. № 58 «для студентів, учнів, аспірантів та клінічних ординаторів, які раніше не працювали та у зв'язку з цим не мали трудових книжок, відомості про роботу в студентських таборах, на виробничій практиці, а також про виконання  науково-дослідної госпдоговірної тематики на підставідовідок вносяться підприємством, де надалі вони будуть працювати».

Отже, трудові книжки на практикантів не ведуться.

Консультант з оплати праці та кадрового обліку

Іванна Мороз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *