Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

Порядок утримання ПДФО з лікарняних за рахунок ФСС з ТВП

Як оподатковувати ПДФО виплати за листком непрацездатності (більше п’яти днів), якщо кошти від фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування надходять на розрахунковий рахунок податкового агента в наступному податковому періоді?

З метою оподаткування ПДФО виплати за листками непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності, що виплачується фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування) прирівнюються до заробітної плати та включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Згідно з п. 169.4.1 ПКУ, якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати, в т.ч. за час перебування на лікарняному, за різні податкові періоди (місяці), то з метою правильного їх оподаткування такі доходи (їх частина) відносяться до податкових періодів їх нарахування.

Обов’язком податкового агента, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, є утримання податку із суми такого доходу за його рахунок за ставками, визначеними в ст. 167 ПКУ.

Отже, виплати за листком непрацездатності оподатковуються у податковому періоді, в якому або за який відбулося їх нарахування, незалежно від того, що кошти з Фонду надійшли на розрахунковий рахунок податкового агента в наступному податковому періоді.

Джерело інформації: http://premiumservis.com.ua/442014.htm .