Недостовірність даних в системі персоніфікованого обліку
Пенсійний фонд України розглянув лист щодо нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суми виплат особам, які на день нарахування цих сум не перебувають у трудових відносинах з підприємством, і повідомляє.
Мінфін затвердив зміни до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку (наказ від 24.09.2010 р. № 1085, зареєстрований в Мінюсті 19.10.2010 р. за № 938/ 18233). Змін зазнало, зокрема, ПБО-25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва». Вирішено, що відтепер норми цього стандарту застосовуються:
Про податкові накладні, отримані у періодах, відмінних від періодів їх виписування
Державна податкова адміністрація України видали лист N 16847/7/16-1517-26 від 18.08.2010 року "Про податкові накладніотримані у періодах, відмінних від періодів їх виписування".
Державна податкова адміністрація України у відповідь на листи <...>щодоособливостей податкового обліку податкових накладних, отриманих у періодах,відмінних від періодівїхвиписки,тав доповнення долистаДПАУкраїнивід04.11.2009р. N 24259/7/16-1517-26 повідомляє наступне.
23.09.2010 року Верховна рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати".
Новий проект податкового кодексу зареєстровано у Верховній Раді
21 вересня Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді найновіший проект Податкового кодексу України. Судячи із усього, цей проект найближчим часом буде розглянуто Верховною Радою. Дуже висока імовірність того, що він буде прийнятий у редакції, близькій до запропонованої Кабміном.
Що він нам принесе, якщо буде прийнятий у такому вигляді, яким він поданий Кабміном? На нашу думку, нічого хорошого.
Єдиний внесок на соціальне страхування: що мають знати підприємці
Нормами Закону про ЄВСС фізичних осіб — підприємців (незалежно від обраної ними системи оподаткування) визначено повноцінними платниками єдиного внеску як стосовно своїх доходів, так і стосовно доходів, що нараховуються (виплачуються) найманим працівникам та/або іншим підприємцям. Про ті норми, на які підприємці повинні звернути особливу увагу, і йтиметься у цій статті.
Єдиний внесок на соціальне страхування: нові правила для роботодавців
Депутати прийняли, і Президент підписав Закон про ЄВСС . З 1 січня 2011 року система загальнообов'язкового державного соціального страхування працюватиме за новими правилами. А значить, бухгалтерам доведеться вивчати новий порядок нарахування та сплати єдиного внеску на соціальне страхування (далі - ЄВСС).
З метою встановлення єдиної нотаріальної практики при вчиненні виконавчих написів, зокрема, на підставі пункту 8 Переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року № 1172, про повернення об'єкта фінансового лізингу та усунення проблемних питань, що виникають в ході пред'явлення виконавчих написів до примусового виконання, Міністерством юстиції повідомляється таке.
Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
Прошу ознайомитись із листом та документами, підготовленими ДПС України, та зробити свій висновок, наскільки вище податкове відомство турбується про додержання прав та законних інтересів платників. Зазначимо лише, що Податковий кодекс у чинній редакції не обмежує права платників включати збитки, наявні у них на 01.04.2011, до витрат податкового обліку після 01.04.2011. Детальну інформацію з цього приводу можна отримати із будь-якого бухгалтерського видання чи на будь-якому сайті для бухгалтерів.