Норма амортизації

субота, 25 серпня, 2012

Запитання:

У січні 2010 року підприємство придбало вантажний автомобіль 2002 року випуску. За якими нормами у податковому обліку слід амортизувати такий транспортний засіб – за старими чи за новими. У журналі «Баланс» № 18 за 2010 рік ми знайшли консультацію, що у таких випадках слід застосовувати старі норми амортизації. Чи це дійсно так?

Відповідь:

Питання амортизації у податковому обліку основних фондів, які вже були в експлуатації, викликає немало питань у платників податків. І все через те, що правила амортизації таких бувших у використанні фондів декілька разів змінювались. І дійсно, був період, коли до таких основних фондів закон передбачав застосування старих норм амортизації. На сьогоднішній день, починаючи із 2004 року, діє норма закону, за якою витрати, понесені на придбання основних фондів, не залежно від дати їх випуску, амортизуються у податковому обліку за новими нормами амортизації. Це також двічі підтверджено наказами ДПА України – від 11.12.2006  № 766 та від 05.12.2008  № 761.

Детальне дослідження питання про порядок амортизації основних фондів, які вже були у використанні, дивись публікацію аудитора у газеті «Бухгалтерія»  № 11 за 2009 рік або на сайті ТОВ «Аудиторська фірма «Альфа-аудит ЛТД».

Щодо публікації в журналі «Баланс», то висновок можете зробити самі після ознайомлення із зазначеною вище публікацією в газеті чи на сайті.