Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20
нікчемні правочини фото 1

Нікчемні правочини – поза компетенцією податківців

Про нікчемні правочини не чув хіба що лінивий. Як і про те, скільки платників потерпіли від контролерів через так звані «нікчемні правочини». Причому  уся ця історія із нікчемами тягнеться довгі-довгі роки. Як мінімум з 2008 року.

Але от нарешті Верховний суд у грудні цього року поставив жирну крапку у цьому питанні: Визнання правочинів нікчемними знаходиться за межами компетенції податкового органу. Деталі – у рішенні ВСУ від 04.12.2018 року у справі № 813/2230/13-а,   http://reyestr.court.gov.ua/Review/78325837.

Начебто усе просто і зрозуміло. І головне – справедливо.

Але варто звернути увагу на наступну цікаву, на наш погляд деталь. Чому аж 10 років (!!!) потрібно було нашим судам, щоб припинити безчинства фіскалів з цього питання?  І як тепер бути тим, кому  у попередніх роках не повезло у судових тяганинах щодо нікчемних правочинів? Хто не зміг переконати представників Феміди, що у податківців відсутні повноваження визначати правочини нікчемними.

І головне, на наш погляд питання: хто може гарантувати, що в надрах ДФС більше не народиться чергова «підстава»   почистити кишені платників податків?

                                                                         Зеновій Швець, аудитор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *