Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20
20140117121047

«Листи щастя» від податкової

Що таке «листи щастя»  водіям  добре відомо.  Листами щастя від податкової ми назвали запити податкової, які отримує щораз більша кількість платників податків. На перший погляд у цьому нічого особливого нема – Податковий кодекс передбачає право контролюючого органу звертатись до платників податків із запитами. Але…  Є тут одне цікаве але.  Все було би нічого, якби податківці дотримувались закону. Насправді, як показує наш багатий досвід  аналізу подібних запитів податкової до платників податків, законним з певною натяжкою можна назвати лише один із 10-ти таких запитів.  А у інших випадках податкова звертається, грубо порушуючи норми Податкового кодексу, переслідуючи свої відомчі інтереси. А інтерес у податкової, на випадок, якщо хтось не знає, один – схилити чи спонукати платників податків збільшувати обсяги платежів до бюджету. Про законність при цьому фіскали не надто турбуються.

Нещодавно до нашої аудиторської компанії «Альфа-аудит ЛТД»   звернувся платник податків, якому надійшов запит із ДПІ.   Ми уважно проаналізували запит і встановили, що запит – незаконний, він направлений контролюючим органом в порушення вимог Податкового кодексу України. При цьому ми одночасно підготували для платника податків проект відповіді  на запит контролюючого органу.

Платник податків прислухався до наших рекомендацій, повідомив податківців про незаконність запиту і не став надавати інформацію. І тепер має спокій – податкова зрозуміла, що такий номер, як вимагати незаконну інформацію, із цим платником не пройде. 

І це далеко не перший випадок, коли платники відмовляють податковій у їхніх запитах, якщо, звичайно, вони не відповідають вимогам закону. А таких – дуже і дуже багато.

Однак варто пам’ятати, що Податковий  кодекс містить спеціальну норму, яка звільняє платників від обов’язку надавити інформацію на запит податківців, якщо такі запити суперечать закону.  

І насамкінець. Перед тим, як приймати рішення про те, яким чином реагувати на запит податківців, переконливо рекомендуємо отримати кваліфіковану консультацію спеціалістів-професіоналів.  Щоб не сталось чогось  дуже не бажаного.

Аудитор     Зеновій ШВЕЦЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *