Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

«Хмарний» сервіс 1С: переваги та недоліки

У наш час складно знайти бухгалтера, який не знайомий з програмою 1С – кращим рішенням по автоматизації обліку на підприємстві. Разом з тим все більшої популярності набирає хмарний сервіс 1С, який до вже наявних переваг додає і ряд нових. Але що ж все-таки вигідніше – купити ліцензійну версію програми чи орендувати 1С? Щоб відповісти на це питання, потрібно порівняти обидві розробки. Хмарний сервіс або Оренда 1С – це сервіс, який дає можливість працювати з повнофункціональною версією софта через інтернет. Він діє за принципом хмарних технологій SaaS, згідно з яким клієнт купує не саму програму, а право користуватися нею, тобто послугу. 1С в даному випадку встановлюється на віддалений сервер, до якого і підключається клієнт по зашифрованому інтернет-каналу.

Переваги оренди 1С:

• Економія. Це прекрасний спосіб скоротити стартові витрати на покупку і впровадження 1С, а також інформаційно-технічний супровід, адже поновлення програми, технічна та інформаційна підтримка вже включені у вартість сервісу.

• Мобільність. У користувача є можливість працювати в програмі з офісу, будинку або звідки завгодно, де є інтернет. Ви легко можете відкривати філії, точки продажів, виробничі цехи в єдиній системі.

• Регулярні оновлення. Користувач хмарного сервісу першим отримує актуальні оновлення в автоматичному режимі. Більше не потрібно нікуди дзвонити і чекати, коли у фахівців з підтримки з’явиться час.

• Резервне копіювання. Завжди є можливість повернути інформацію за попередній період, щодня відбувається резервне копіювання бухгалтерської бази. І при бажанні можна додатково зберігати її на комп’ютер або флешку.

• Безпека. Вся інформація передається по захищеному інтернет-каналу і зберігається на зарубіжних серверах, які фізично захищені. Навіть вилучення системного блоку не дозволить кому-небудь роздобути вашу базу даних.

Недоліки:

  • Прив’язка до інтернету. Важливо розуміти, що оренда 1С має і зворотну сторону – залежність від інтернету. А це означає, що в будь-який момент з волі провайдера може відбутися відключення мережі і робота застопориться. В цьому випадку важливо потурбуватися підключенням додаткового інтернет-каналу.

• Зберігання даних в хмарі. Це може бути не тільки перевагою, але і недоліком, особливо для великих компаній і банків, так як додає ризик втрати конфіденційних даних клієнтів і порушує протоколи безпеки фінансових установ. З урахуванням всіх переваг і недоліків хмарного сервісу, можна сказати, що в першу чергу оренда вигідна малому і середньому бізнес. Більш того, цей сервіс – краще рішення для тих, кому потрібно швидко почати роботу. Адже достатньо просто зареєструватися, скопіювати свою поточну базу або ж створити нову – і 1С до ваших послуг. Але особливо переваги оренди оцінять:

• Інтернет-магазини. Синхронізація баз даних сайту і 1С дозволяє з легкістю оновлювати асортимент.

• Компанії з декількома філіями. Можливість об’єднати всі філії компанії в одну мережу, забезпечивши доступ співробітників до єдиної бази даних.

• Бухгалтери-аутсорсери. З’являється можливість віддаленої роботи звідки завгодно, клієнти ж зможуть подивитися все необхідне просто підключившись до 1С через інтернет.

Коробкова версія 1С

Під коробковою версією маються на увазі всі програмні продукти від 1С для бухгалтерів, які встановлюються на персональний комп’ютер або сервер підприємства. В цьому випадку програма залишається у клієнта назавжди. Для забезпечення регулярного оновлення та налаштування софта, користувач, як правило, змушений замовляти послугу інформаційно-технічного супроводу.

Переваги версії коробочки 1С

• Конфіденційність. Хмарні сервіси надають достатній рівень захисту, проте, ніхто не зможе дати абсолютну гарантію безпеки ваших даних. Встановлюючи програмний модуль на свій ПК або сервер, ви можете бути впевнені в недоторканності бухгалтерської бази. А це найчастіше вкрай важливо для банків та інших фінансових установ, які строго стежать за інформаційною безпекою.

• Окупність програми. Заплативши раз, ви отримуєте всі права на ліцензійну версію 1С, позбавляючи себе від необхідності щомісяця вносити орендну плату. Якщо компанія зможе сама забезпечити поновлення програми, то покупка ліцензії в цьому випадку окупиться в плині року. При цьому ви отримуєте можливість використовувати абсолютно весь функціонал програми на свій розсуд.

• Оффлайн доступ. Знімається головний недолік хмарного сервісу 1С – залежність від інтернету. Ніякі перебої в мережі не вплинуть на роботу бухгалтерії.

Недоліки:

• Стартові витрати. Високі накладні витрати на покупку і впровадження 1С можуть відлякати представників малого та середнього бізнесу.

•  Вартість ІТС. Регулярні витрати на інформаційно-технічний супровід само по собі виявляється більш витратним рішенням, ніж оренда сервісу 1С і тому робить покупку і супровід «коробки» економічно необґрунтованими.

• Небезпека втрати даних. Існує загроза втрати інформації в разі несанкціонованого доступу, вилучення техніки, відключення електроенергії, зломів, хакерських атак. Коробкова версія 1С в першу чергу вигідна великим компаніям (банки, телекомунікаційні корпорації), для яких фінансові витрати з купівлі та впровадженню ліцензії не є суттєвими. Тоді як забезпечення конфіденційності бухгалтерських баз даних для них набуває особливого значення. Як бачимо, кожне рішення має переваги і недоліки, а тому, робити вибір потрібно виходячи зі своїх потреб, визначивши, які особливості «коробки» або «хмари» актуальні для вашого бізнесу. Можна сказати, що оренда 1С більш економічно вигідна і зручна, тоді як покупка версії коробочки програми дозволяє отримати гарантію того, що бухгалтерська база даних не покине стін компанії і зберігатиметься на рідних серверах.

Джерело: http://www.nibu.factor.ua/ukr/news/news.html?id=13469.