Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20

До уваги землекористувачів: введення в дію норм Закону про запобігання фінансової катастрофи змушує провести перерахунок розміру орендної плати та внести зміни в договори оренди землі.

27 березня 2014 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» № 1166-VII, що набрав чинності 01 квітня 2014 року.

Згідно закону для всіх категорій земель, у тому числі для земель сільськогосподарського призначення, розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 %  нормативної грошової оцінки.

Таким чином, ті платники орендної плати за землю, як юридичні, так і фізичні особи – підприємці, які орендують землі, у тому числі сільськогосподарського призначення, але сплачують  за оренду землі менше, ніж 3 відс. від нормативної грошової оцінки земель, повинні здійснити коригування грошових зобов’язань.

Не пізніше  20 травня 2014 року платники плати за землю повинні  подати уточнюючі податкові декларації, у яких відобразити, зміни у договорах оренди, та зобов’язання з врахуванням нового визначення мінімального розміру орендної плати за землю.