Зателефонуйте нам! (0342) 77-54-20
Photo (1)

Анулювання реєстрації платника ПДВ

Чи часто ми задумуємось над тим, що Податковий кодекс України містить  певні неприємні пастки для бізнесу? Так, зокрема, окремі підприємства у якийсь момент стають перед вельми небажаним  фактом: через відсутність оподатковуваних оборотів із ПДВ податкова у адміністративному порядку анульовує реєстрацію платників ПДВ. Це тягне за собою необхідність нарахування податкових зобов’язань на залишки товарів.

Нам не відомо достеменно, наскільки часто бувають такі ситуації. Однак із тих випадків, з якими до нас звертались за порадою – що робити і як себе поводити, ставало зрозумілим, що кожного разу такі ситуації були явними несподіванками для власників чи керівників.

І коли уже так сталось, що податкова інспекція у встановленому Податковим кодексом порядку анулювала реєстрацію платника ПДВ, що потягнуло за собою необхідність визнати податкові зобов’язання від суми наявних на залишку активів, що були придбані у свій час з ПДВ, зробити з цими уже не можливо нічого.

Однак попередити подібні несподіванки  можливо і навіть необхідно.  І потрібно для цього зовсім не багато – треба пам’ятати про те, що варто перервати річний термін відліку і провести хоча б якусь реалізацію.

Зеновій Швець, аудитор